Klubík PrWosenka

ZÁPIS PROBÍHÁ PO CELÝ ROK

Klubík PrWosenka nabízí dětem předškolního věku program podle lesních školek doplněný o základy waldorfské pedagogiky, jako je rytmus, fantazie a prožitek. Častý pobyt v přírodě podporuje fyzické zdraví a harmonický tělesný rozvoj. Děti se postupně otužují – vytváří si imunitu na celý život. Hrají si a tvoří s přírodními materiály a jejich fantazie se tak může plně rozvíjet. Vlastní prožitek podporuje tvořivé schopnosti a fantazii.

Provoz:

7.00 – 8.30 scházení dětí

8.30 – 9.00 volné aktivity

9.00 – 9.20 ranní kruh

9.20 – 9.40 hygiena, svačina

10.00 – 11.30 pobyt venku, kreativní činnosti

11.30 – 11.40 návrat, hygiena

11.40 – 12.10 oběd

12.10 – 14.15 odpočinek, spánek

14.15 – 14.45 hygiena, svačina

14.45 – 15.30 rozcházení dětí

Od dubna do října se děti schází i svačí a obědvají venku, uvnitř jsme jen na spánek, v zimních měsících se schází i jí vevnitř, zbytek programu se odvozuje od aktuálního počasí.

Co potřebuje Vaše dítě do našeho klubíku:

papučky
věci na spaní
spodní prádlo (pro případ nehody)
věci na převlečení, hlavně ponožky/punčošky
pláštěnku
gumáčky
pytlík na oblečení
balík kapesníčků nebo ubrousků
oblečení prosíme podepsané

Jaké oblečení kdy zvolit:

V teplejších dnech – Doporučují se lehké a vzdušné materiály; triko s krátkým rukávem, tenké triko s dlouhým rukávem nebo tenká mikina, vzdušné a tenké dlouhé kalhoty, kšiltovka či klobouček. V lese je i při vysokých teplotách chládek a tak dlouhé rukávy a nohavice z lehkého materiálu poslouží jako izolace a ochrana. V přechodném období počasí je dobrá ještě mikina, šusťáková bunda a šusťáky. Obuv treková nebo sportovní kotníčková, podle počasí jsou možné sportovní sandály.
V chladnějších dnech – důležitá je teplá, pevná a hlavně voděodolná obuv, nepromokavá bunda, nepromokavé kalhoty, čepice a rukavice. Nahoře i dole by měly děti mít systém nejméně tří vrstev – tzv. cibulové vrstvení. První vrstva funkční prádlo, druhá vrstva fleece nebo vlna nebo oboje (ve vlně se děti tolik nepotí a lépe větrá), třetí vrstva nepromokavá izolující. Bavlna není pro toto počasí vhodným materiál, protože když se dětí zpotí, zůstane mokrá a na tělíčku studí.

“Školkovné” se platí formou členského příspěvku – jeden z rodičů je vždy členem spolku ProWaldorf Karviná, z. s. U celodenní měsíční docházky je příspěvek 3000 Kč, v případě polodenní docházky či méně dní v týdnu je cena upravena, tuto informaci i veškeré další ohledně provozu či stravování Vám rádi poskytneme anebo je obdržíte po zaslání přihlášky.